Polscy sportowcy

Turystyka Kraków obfituje w obiekty sportowe. Już w XIX wieku w Krakowie budowano centra sportowe, gdzie dzieci i młodzież mogły swobodnie grać i uczyć się uprawiać dyscypliny sportowe. W 1906 roku powstał piłkarski klub Cracovia, jeden z najstarszych w Polsce. Zaczęły powstawać liczne kluby piłkarskie, także drużyny rugby. Również w Krakowie swoje początki miała lekkoatletyka. Tutaj mają swoje siedziby główne komitety sportowe, np. Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Narciarski. W 2002 roku powstał tor kajakarstwa górskiego. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych Europy. Ma charakter olimpijski. Ale nadal potrzeba więcej nowoczesnych miejsc, aby młodzi ludzie mogli trenować sport i rozwijać swoje talenty. W Krakowie jest wielu profesjonalnych sportowców, którzy odnoszą sukcesy w Europie i na świecie, z czego powinna być dumna cała Polska. Jeżeli kogoś nie interesuje zawodowy sport, warto dla ruchu i świeżego powietrza wybrać się na spacer nad Wisłę, bądź pobiegać na specjalnie do tego wytyczonych trasach. Warto również brać udział w wydarzeniach sportowych organizowanych przez miasto, bądź chociaż dopingować profesjonalistów.

W Piwnicy Pod Baranami W Piwnicy Pod Baranami rozpoczyna się cala kulturalna przygoda z Krakowem. Krakowem – miastem, w którym żyć może dosłownie każdy. Jest tam miejsce zarówno dla tych, którzy liczą na spełnianie się w wykonywanym zawodzie, jak i dla tych, którzy lubią spędzać czas na odwiedzaniu galerii sztuki, którzy lubią chodzić do teatru na dobre spektakle. Kraków to miasto dla każdego. W Krakowie żyje się fajnie – tak mówią mieszkańcy Małopolski, której Kraków jest stolicą. Czy mają rację? Zapewne tak. Kraków to jedno z najbardziej pociągających nas miast w Polsce. Obok Trójmiasta, Poznania i Wrocławia to właśnie Kraków uważany jest za tą miejscowość, w której wiele się dzieje. Oczywiście z Warszawą nikt konkurować nie może, ale to tylko dlatego, że Warszawa jest stolicą naszego kraju i większość firm właśnie tam propaguje swoją markę. Ale na pewno żadne miasto nie ma tak przepięknej Starówki, jak Kraków. W Starym Krakowie można się zakochać bez pamięci. Kraków - miasto dla każdego .

Często zastanawiamy się czy nie lepiej byłoby mieszkać na wsi. Oczywiście takie miejsce zamieszkania ma wiele zalet, ma też i wady. Życie na wsi nie jest takie sielskie anielskie jak sobie to wyobrażamy. Mieszkanie na wsi wiąże się z ciężką pracą fizyczną. Poza tym wieśniacy szybko rozpoznają intruza, który ma lepszy dom czy inaczej się zachowuje, właśnie jak człowiek z miasta. Nie będziemy wtedy mile widziani, ponieważ będziemy się za bardzo odróżniać. Jeśli mamy dzieci, to trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że nie otrzymają one tam dobrego wykształcenia, często też może nam się nie udawać wychowywać je zgodnie z naszymi miejskimi standardami. Niestety wiejskie życie jest prymitywne i ktoś, kto żył w mieście przez długi czas, raczej się do tego nie przyzwyczai. Mieszkanie w mieście jest znacznie bardziej korzystne i opłacalne w dzisiejszych czasach, a wieś możemy traktować jako pewnego rodzaju ciekawostkę. Restauracje W każdym mieście miasteczku mamy restauracje, puby czy bary w, których możemy coś zjeść czy napić się piwa czy wina z przyjaciółmi. W dużych miastach mamy restauracje ustawiane praktycznie na ulicy, które swoim wyglądem i kelnerami zachęcają do wejścia. Weźmy na ten przykład sieć restauracji sphinx. Wystrój tam jest bardzo piękny a kelnerami są tylko mężczyźni, by swoim przystojnym wyglądem zwabiać piękną klientele. Młodzież do restauracji czyli do miejsca gdzie można coś zjeść zaliczają także Fast food, który jest tańszy ale okropnie nie zdrowy i jedząc go przez dłuższy czas możemy wyniszczyć swój organizm.