Rozrywki

Turystyka Tak wielu miejsc rozrywek nie ma nigdzie, jak tylko w Krakowie.W Krakowie świetnie poczuje się każdy, i ten, kto kocha nocne imprezy, wypady z przyjaciółmi, koncerty, jak i ten, kto na spotkania poszukuje cichszych miejsc. Jest tu mnóstwo restauracji, specjalizujących się w jakiejś kuchni, są pierożarnie, podające dziesiątki różnorakich pierogów, naleśnikarnie z wykwintnymi naleśnikami. Można tu znaleźć kuchnie całego świata, na czele z przysmakami i specjałami kuchni polskiej. Wszystkie restauracje i knajpy mają oryginalne wystroje. Są również restauracje, których właściciele to znane osoby, np. muzycy, piosenkarze. Są miejsca z wyższymi i niższymi cenami. Ale gdzie nie pójdziemy, spotkamy ten sam, cudowny klimat Krakowa, uprzejmych i uśmiechniętych ludzi. W niektórych knajpach organizowane są koncerty znakomitych grup, a sale są wtedy załadowane po brzegi. Kraków to także raj dla tych, co uwielbiają zakupy. Oprócz tradycyjnych sklepów z ciuchami znajdziemy niepowtarzalne sklepy, do których nie można nie zajrzeć. Poza tym miasto zachęca do darmowego udziału w różnych festiwalach i koncertach, które odbywają się na Rynku pod gołym niebem.

Uniwersytet Jagielloński przyciąga jak magnes Jednym z najbardziej znanych i cenionych miejsce w Krakowie jest Uniwersytet Jagielloński. To pierwsza tego typu szkoła w Polsce, najstarsza uczelnia, która ma swoja renoma nie tylko w naszym kraju, ale i wśród Europejskiego szkolnictwa wyższego. Oczywiście wiele już „jagiellonka” straciła z dawnej uczelni i w rankingach nie zajmuje już pierwszego miejsca, ale sama nazwa wciąż elektryzuje i przyciąga gro osób chcących studiować w Krakowie. Co ten Kraków ma takiego w sobie? To mit, swoista legenda wśród polskich miast. Kraków od zawsze uważany był za stolice kulturalna naszego kraju. Wiele się w nim dzieje, a to sprawia, że Kraków to miasto dla każdego z nas. Można tam zarówno pracować i realizować się w zawodzie zdobywając kolejne szczeble kariery, można się tam uczyć na dość wysokim poziomie, można także doskonale się bawić. Niesamowitych i wartych uwagi wydarzeń w Krakowie nie brakuje i zapewne się to nie zmieni. Tam wszak mieszkają setki artystów, którzy chętnie występują dla przyjemności na Starym Mieście i w Piwnicy Pod Baranami. Kraków - miasto dla każdego .

Miasto ma nam do zaoferowania wiele rozrywek. Możemy się udać do dyskoteki, w której jest grana muzyka właśnie taka, jaką najbardziej lubimy. Fajnie jest też wybrać się od czasu do czasu z przyjaciółmi do pubu i napić się razem piwa, porozmawiać i trochę się powygłupiać. Dla tych, co lubią bardziej elitarną rozrywkę, miasto ma do zaoferowania teatr, filharmonię czy operę. Wystarczy tylko trochę się zainteresować tym, co w mieście się dzieje, a na pewno każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Możemy się udać do galerii sztuki obejrzeć najnowszą wystawę, albo zabrać dzieci czy przyjaciół do kina. Dzięki temu możemy przeżyć wiele niezapomnianych wydarzeń. Są przecież jeszcze pizzerie i różnego rodzaju restauracje, do których możemy się udać, żeby najeść się pysznych potraw i spędzić miło czas z przyjaciółmi. Miasto ma nam do zaoferowania wiele rozrywek, trzeba tylko się trochę rozejrzeć, a mamy gwarancję, że każdy weekend będzie dla nas niesamowitym przeżyciem. Komunikacja W mieście i jak miedzy miastami jest wiele środków komunikacji. W mieście komunikacja jest bardzo potrzebna, inaczej wiele osób nie mogło by na czas dojechać do swojego miejsca pracy, szkoły. Do komunikacji miejskiej zaliczają się: taksówki, tramwaje, metro, autobusy i być może jeszcze inne środki transportu. Między miastami można podróżować pociągami i ewentualnie taksówkami i samolotami. W mieście na transport miejski trzeba mieć bilety, a jeśli transport dojeżdża po za tereny warszawy; osoba musi posiadać bilet na dwie strefy. Są one droższe ale bez problemu można wjechać z nimi po za terenem.