Religia i nauka

Turystyka W tym mieście nikt się nie dziwi, gdy na ulicy spotyka się ludzi o różnych kolorach skóry.Kraków jako miasto tak szeroko znane na całym świecie przyciąga ludzi ze wszystkich zakątków kuli ziemskiej. Z łatwością spotkamy tu Chińczyka, Japończyka, Anglika, Nigeryjczyka. Docierają tu tysiące turystów, mówiących różnymi językami, które można usłyszeć w całym Krakowie. Wiele młodych osób przyjeżdża tu na studia. Chcą się rozwijać, poznać świat, a Kraków jest dla nich miastem gościnnym. Tu nikt się nie dziwi, że wyglądasz inaczej, tutaj wszyscy są akceptowani. Z racji obecności tylu nacji, powstają ośrodki różnych religii. Są tu kościoły prawosławne, katolickie, protestanckie. Miejsce do spotkań i modlitw mają wyznawcy Judaizmu, Buddyzmu, Islamu. Jest to ważne dla osób, które znalazły się w Polsce z dala od swojego domu, rodziny, tradycji, zwyczajów. Dzięki obecności cudzoziemców mamy możliwość zapoznania się z ich kulturą, kuchnią, przyzwyczajeniami. Możemy wzbogacić swoją wiedzę o kulturach świata, o których nie mamy pojęcia i możliwości poznania. Nie zamykajmy się na nowości, ulepszajmy polską tradycję.

Z Krakowa blisko do gór Kraków jest bardzo dobrze położonym miastem z punktu widzenia geografii. Przy tym jest dobrze „rozwiązany” komunikacyjnie. Podróż do stolicy, do warszawy nie trwa zbyt długo. Jeszcze bliżej z Krakowa do gór. Mieszkańcy tego pięknego miasta śmiało mogą planować sobie weekendowe wypady w Tatry. To raptem dwie godziny jazdy samochodem. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na sobotnio-niedzielny wypoczynek. Kraków to miasto dla każdego. Tam mieszka się naprawdę dobrze. Niewielkie jest bezrobocie, wiele w Krakowie jest wydarzeń o charakterze rozrywkowo-kulturalnym. Każdy tam znajdzie skrawek własnego – wymarzonego świata. Cieszy tez sama bliskość gór, w których można aktywnie wypoczywać. To także cieszy turystom z drugiego końca polski. Za jednym razem można zobaczyć i Kraków, i polskie Tatry. Takie wakacje na pewno zadowolą każdego i sprawią, że z urlopu do swojego domu będziemy wrażać z bagażem bardzo miłych wrażeń. Kraków - miasto dla każdego .

Osoby, które przez długi czas mieszkały w małym miasteczku albo na wsi są zachwycone swoją anonimowością w wielkim mieście. W tak dużych metropoliach, mieszka ogromna liczba ludzi, którzy są bardzo zabiegani. Życie płynie tu szybciej i nikt nie ma czasu na interesowanie się życiem swoich sąsiadów, jak to dzieje się w małych miasteczkach i na wsiach. Dzięki temu w wielkich miastach jesteśmy całkowicie anonimowi i w pewien sposób bezpieczni. Nikt nas nie zna i nie wtrąca się w nasze życie. Ale są też wady tej anonimowości. Nie możemy zostawić kluczy do naszego mieszkania sąsiadowi, bo go nie znamy. Nie mamy zatem zaufania do ludzi, którzy mieszkają w naszym bloku, bo ich po prostu nie znamy. I chociaż anonimowość jest wielką zaletą mieszkania w dużym mieście, to czasami może być trochę kłopotliwa. Ale dla osób, które cenią sobie swoją prywatność, duże miasto jest idealnym miejscem do zamieszkania. Dzięki anonimowości, możemy czuć się bezpieczni i możemy mieć pewność, że nikt nie będzie się wtrącał w nasze życie prywatne. Mieszkanie W wielkich miastach jak warszawa z jednej strony bardzo łatwo znaleźć mieszkanie a z drugiej strony bardzo trudno znaleźć mieszkanie. Oczywiście jeśli jest się samemu to można wynająć sam pokój co jest bardziej prawdopodobne. Zawsze mieszkanie można znaleźć też w akademiku ale to tylko dla studentów. Młode małżeństwa mogą starać się o kredyt z banku, który prawdopodobnie dostaną. Za te pieniądze mogą albo wynająć mieszkanie albo kupić własne. Zawsze pozostaje opcja wybudowania własnego domu. O tym marzy każda kobieta: by mieć własny dom, ogród który będą mogły pielęgnować i nie przejmować się niczym.