Miasto artystów

Turystyka Kraków jest wspaniałym miejscem dla artystów - dodaje weny. Artystów w Krakowie można spotkać na każdym rogu ulicy. Najwięcej możemy ich spotkać na Rynku. Jest to miejsce pracy mimów, którzy przebrani w kolorowe, bajeczne lub też szare i straszne kostiumy, z umalowaną twarzą, licznymi dodatkami, stoją na podniesieniu i rozbawiają przechodniów. Albo zaczepiają, albo zapraszają do bezsłownego dialogu, albo pozują do zdjęć, albo stoją w jednej pozie jak zaczarowani. Nic ich nie zraża. W ten sposób zarabiają pieniądze. Poza mimami na Rynku jest zawsze jakiś muzyk lub cały zespół. Może być skrzypek, pan z akordeonem lub gitarą, duet z przedziwnymi instrumentami, tubami przypominającymi wielkiego grzyba i inni. Również liczą na wsparcie turystów. W Krakowie są nie tylko artyści amatorzy, ale liczni profesjonaliści. Kraków ma 11 teatrów, mnóstwo kin, kabaretów, zespołów muzycznych. Co chwila odbywają się różne imprezy na Rynku, koncerty, festiwale, można odwiedzić różne wystawy, muzea, galerie. Co słup ogłoszeniowy, to nowe plakaty z wydarzeniami kulturalnymi. Na ulicach można spotkać artystów znanych z telewizji.

Tam da się żyć Kraków to specyficzne miasto. To polska stolica artystów. Wystarczy wybrać się na jeden weekend, zajść do legendarnej Piwnicy Pod Baranami i się o tym przekonać. Tam da się żyć. Kraków to miasto przyjazne, choć pracy mogłoby być więcej. Wielkie formy chętniej niestety inwestują w Warszawie będącej stolicą. Kraków jest mimo wszystko w tej kwestii nieco na uboczu. Nie jest to dobre dla tych, którzy wiodą życie karierowiczów. Ale tez bez przesady – praca dobra w Krakowie tez się trafie. Tyle że w tym mieście po pracy można zaznać dużo więcej przyjemności, niźli w przypadku innych, polskich metropolii. Kraków słynie z wielu wydarzeń kulturalnych. To bogate galerie, ciekawi twórcy i masa happeningów na Starówce. Często jednak nie wystarczy do Krakowa pojechać na kilka dni. Owszem, wtedy miasto można zwiedzać i podziwiać jego architekturę. Żeby docenić piękno tego miasta, po prostu trzeba w nim zamieszkać. Kraków - miasto dla każdego .

Duże miasto ma to do siebie, że żyje w nim wiele osób. Miasta są najczęściej gęsto zaludnione. Nasza populacja ciągle się poszerza, opanowujemy coraz więcej zakątków świata i za chwilę braknie nam miejsca do życia. W niektórych miastach widać już dzisiaj pierwsze odznaki przeludnienia. Dlatego też w miastach panuje wielki tłok. Wystarczy spróbować przejść przez pasy. Zobaczymy jak wielki kłopot to czasami stanowi. Potykamy się i zderzamy z innymi ludźmi, którzy nawet nie patrzą dokąd idą. Chodniki, chociaż szerokie, często nie są w stanie pomieścić ogromnej liczby ludzi, zwłaszcza w godzinach szczytu. Widać to także w środkach komunikacji miejskiej. Ludzie tłoczą się w tramwajach i autobusach. Często do autobusu nie można wejść, bo jest tak zapełniony. Tłok widać także w wielkich marketach. Czekamy całe godziny na swoją kolejkę do kasy. Często nie możemy wjechać w alejkę, w której znajdują się produkty, którymi jesteśmy zainteresowani, bo jest tam tak dużo ludzi. Praca Prace w Warszawie znaleźć jest bardzo proste, tylko trzeba wiedzieć gdzie jej szukać i w jaki sposób. Oczywiście pracy jest bardzo dużo, ale trzeba mieć też odpowiednie kwalifikacje by zarabiać prawdziwe pieniądze. Zawsze można znaleźć jakąś fuchę w Fast foodzie, jako kelnerka czy sprzedawczyni w osiedlowym sklepie to znajdziemy, ale jeśli zależy nam na lepiej płatnej pracy np., asystentki to musimy mieć lepsze kwalifikacje. Zawsze student może postarać się o role konsjerża w jakimś hotelu. Ta praca jest już bardzo dobrze płatna. Jednak do każdej pracy dobrze płatnej potrzebna jest znajomość języka obcego.