Kościół świętej Elżbiety

Turystyka Znajdujący się w Bratysławie kościół świętej Elżbiety to kolejny przykład architektury sakralnej na terenie Słowacji. Określany jest on również mianem niebieskiego kościółka – a wszystko za sprawą zewnętrznego koloru ścian. Świątynia ta ufundowana została przez cesarza austriackiego Franciszka Józefa I. Szukać jej należy na Starym Mieście. Kościół ten charakteryzuje się między innymi dość oryginalnym kształtem. Jego wieża odznacza się formą eliptyczną, natomiast na wysokość mierzy sobie trzydzieści siedem metrów. Obiekt ten powstał w pierwszej ćwierci minionego stulecia. Prace nad nim zajęły w sumie cztery lata, a ukończone zostały na rok przed wybuchem pierwszej wojny światowej. Świątyni nadany został modny wówczas styl secesyjny. W głównym ołtarzu znajdują się relikwie takich świętych jak Elżbieta, Teodora oraz Klemens. Nad wejściem głównym umieszczona jest mozaika z wizerunkiem świętej Elżbiety. Niedawno kościół ten doczekał się przeprowadzenia w nim remontu zakrojonego na szeroką skalę.

Aqua Parki to miejsca, które wielu turystów odwiedza zarówno nad morzem jak i w górach, bo dostępne są bez względu na pogodę.Jeśli wydaje wam się, iż deszcz może popsuć wam urlop, to jesteście w błędzie, bowiem przy odrobinie dobrej woli z pewnością znajdziecie coś, co sprawi, iż wasza podróż nabierze nowej jakości. W wakacje zawsze warto wybrać się do Aqua Parku. Oczywiście, przyjemniej jest zjeżdżać na pontonach czy skakać do wody, gdy na zewnątrz świeci słońce, jednak nawet gdy jest trochę chłodniej wiele osób nie zniechęci się do biegania po dworze w stroju kąpielowym. W końcu w licznych Aqua Parkach to właśnie na zewnątrz znajdują się najlepsze atrakcje. Warto również wspomnieć, iż Aqua Park to atrakcja przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych, bo nie ma wątpliwości, iż każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzieci z pewnością będą zachwycone przygotowanymi dla nich atrakcjami, płytkimi basenami, kolorowymi zjeżdżalniami, linami do wspinania, torami przeszkód. Młodzież z pewnością chętnie poczuje dreszczyk emocji w czasie zjeżdżania z najszybszych i najdłuższych rur, a dorośli zawsze mogą pomoczyć się w jacuzzi czy basenie termalnym.

Nasze wakacje są coraz bardziej atrakcyjne, to już nie tyko wyjazdy nad polskie morze, które jest stosunkowo chłodne i na pewno dużo brudniejsze niż Śródziemne w Grecji, Chorwacji czy Włoszech. To także nie nasze Mazury i ich jeziora. Nie Tatry, wszystkim znane Zakopane i Dolina Pięciu Stawów. Teraz szukamy nowych wrażeń, a liczne biura turystyczne dają nam takie możliwości. Teraz na wakacje jeździmy do krajów Ameryki Łacińskiej, na Bałkany, do Afryki i Azji. Jeśli wybieramy się na wczasy w takie egzotyczne miejsce, to nie możemy zapomnieć o aparacie fotograficznym. Dzięki fotografii utrwalimy najpiękniejsze miejsca, jaki przyjdzie nam oglądać podczas urlopu. Miejsca, jakich nie widzieliśmy wcześniej i jakich wcześniej nie widzieli nasi znajomi. Oczywiście może żyć samymi wrażeniami chwilowymi, ale na pewno możliwość zatrzymania tych ulotnych momentów wakacji jest dobrodziejstwem, z jakiego powinniśmy korzystać.