narty Włochy

Turystyka Makaron i wino, z tym kojarzymy Włochów, jak się jednak okazuje, mieszkańcy pobliskiej Sardynii słyną z setek innych specjałów!Jak wiadomo Włosi lubią dobrze zjeść, a że Sardynia leży w pobliżu tego kraju, to jej mieszkańcy mają podobne zwyczaje żywieniowe. Jednak makaron zastąpiono innymi specjałami, które przygotowuje się głównie z mięsa owczego i ryb. Ciekawostką jest zaś to, że kucharze do mięsa takiego jak na przykład jagnięcina, nie dodają już żadnych przypraw, bowiem ciało zwierzęcia nasiąkło nim za życia, kiedy jadło ono aromatyczne gałązki. A zjeść można praktycznie wszędzie i za niewielką cenę. Serwuje się krewetki i wiele innych owoców morza, w połączeniu z warzywami i ryżem. Doskonałą przekąską okazują się sery! Jeden z nich - fiore sardo, jest tak twardy, ze trudno go ugryźć, jednak jest on nieziemsko pyszny! Podobne wrażenia smakowe wzbudza inny z nabiałów - pecorino. Choć mieszkańcy nie lubią przesady w piciu alkoholu, to spożywają spore ilości wina, a toasty wznoszą przede wszystkim campari lub mirto rosso. Ponadto wypić tu można doskonałą kawę, zaparzoną przez prawdziwych specjalistów! Do najczęściej wybieranych należą te z dodatkiem lodów lub mięty - mojito.

Południowcy słyną ze swojego ognistego temperamentu, otwartości i chęci do zabawy, spróbujmy zatem takiego życia i my.Goście są na wyspie witani niezwykle miło i ciepło, a wszyscy dbają o to, aby czuli się tutaj jak najlepiej i takie też wspomnienia zabrali ze sobą do domów. Bawić się zatem możemy od rana do wieczora nie tylko w klubach, których największe skupiska znajdują się w Alghero, ale i na plażach oraz robiąc zakupy w butikach takich projektantów jak Prada, Gucci czy Bulgari. Sklepy te swoją ofertę kierują do wszystkich turystów, i tych biedniejszych i bardziej majętnych, a zatem, każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie jest z rozmiarami ubrań, dopasujemy je nie tylko dla siebie ale i naszych dzieci. Dla wielbicieli dobrej zabawy przygotowano zaś promenadę w mieście Corso Umberto, gdzie muzyka gra przez całą dobę, a ludzi nigdy nie brakuje. Nieco bardziej ekskluzywne są zaś kluby Sopravento lub Sottovento, gdzie wejściówka kosztuje ponad sto złotych. Jednak prawdziwą furorę, szczególnie wśród gwiazd Hollywood, robi Flavio Briatore's Billionaire. Aby się tu dostać z swoim portfelu powinniśmy mieć co najmniej tysiąc złotych, jednak jeśli pozwolimy sobie na taki luksus, z pewnością spotkamy gwiazdy światowego kina.

Szklarska poręba Szkolarska poręba to znakomite miejsce na wypoczynek w górach. Wielu ludzi którzy lubią aktywny wypoczynek na miejsce urlopów zazwyczaj wybiera góry, ponieważ tutaj oprócz pięknych widoków jest bardzo wiele miejsc do zwiedzenia. Co ważne krajobraz ten od wielu lat pozostaje nie zmieniony ponieważ władze bardzo o to dbają .w szklarskiej porębie najbardziej zachwyca piękna roślinność której tutaj nie brakuje, w zasadzie każde miasto otoczone jest pięknymi wieloletnimi lasami. Szklarska poręba to również miejsce wielu zabytków natury mowa tutaj przede wszystkim o kopalniach, wodospadach. W szklarskiej porębie istnieje tez magiczny punkt zwany punktem zachwiania grawitacji tylko tutaj można samemu jechać pod górkę ponieważ takie a nie innej jest przyciąganie ziemskie. Góry zazwyczaj kojarzone są z ich mieszkańcami czyli góralami niestety tych tutaj nie spotkamy ale za to oscypek znajduje się na każdym rogu ponieważ jest on specjalnością górali. W górach można spróbować też swoich sił na nartach lub wyciągach ponieważ jest to nie zapomniane wrażenie.